TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında Eskişehir Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğündeki 2019/1 Çağrı Dönemi ‘Gelecek Bilsemle Gelecek: Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenleri Teknoloji Eğitimi ve Uygulamaları II’ projesinin kapanış töreni gerçekleştirildi.

Eskişehir ev sahipliğinde Türkiye geneli 18 farklı şehir ve 20 farklı bilim ve sanat merkezinden toplam 30 öğretmenin Anadolu Üniversitesi iş birliğinde çoklu ortam teknolojilerinin eğitime entegrasyonu konusunda bir hafta süresince eğitim aldıkları projenin kapanış ve sertifika töreni İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Barış HANCI, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kürşat Önder CEYLAN ve Şube Müdürü Sayın Mustafa ÖZDEMİR’in katılımları ile gerçekleştirildi. Üniversite öğretim üyeleri Prof. Dr. Suzan Duygu ERİŞTİ ve Dr. Başak KALKAN’ın da yer aldığı törende eğitimde çoklu ortam teknolojilerini kullanarak ders içeriği oluşturmaya yönelik yoğun eğitim programını tamamlayan bilim ve sanat merkezi öğretmenlerine sertifikaları verildi.
Eskişehir Bilsem olarak proje sürecini başarıyla tamamlamış olmanın onur ve mutluluğunu taşıdıklarını belirten proje yürütücüsü Dr.Fatma Nur ÇOBAN ve proje ekibine Sayın Barış HANCI ve Sayın Kürşat Önder CEYLAN tarafından plaketleri verilirken, yeni çalışmalarda bir arada olmak temennileri ile katılımcılara veda edildi.


TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında Eskişehir Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğündeki 2019/1 Çağrı Dönemi Türkiye’de desteklenmesine karar verilen 25 projeden biri olan ‘Gelecek Bilsemle Gelecek: Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenleri Teknoloji Eğitimi ve Uygulamaları II’ projesi yoğun bir program ile öğretmen eğitimlerine devam ediyor. MEB İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Oktay KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan CIRIT ve Odunpazarı İlçe Milli Müdürü Sayın Kürşat Önder CEYLAN proje ekibi ve katılımcıları ziyaret ederek yerinde gözlemlerde bulundular.

Eskişehir Bilsem de dahil olmak üzere Türkiye geneli 18 farklı şehir ve 20 farklı bilim ve sanat merkezinden toplam 30 öğretmenin Anadolu Üniversitesi iş birliğinde çoklu ortam teknolojilerinin eğitime entegrasyonu konusunda eğitim aldıkları projenin öğretmenlerin önemli bir mesleki ihtiyacına cevap vermesinin kıymetine dikkat çeken MEB İzleme ve Değerlendirme Başkanı Sayın Oktay KILIÇ proje yürütücüsü Dr. Fatma Nur ÇOBAN ve Eskişehir ekibine teşekkürlerini iletti.


Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi dekanı Sayın Prof. Dr. Erhan EROĞLU ile iletişim üzerine keyifli seminerimizden

Onurlandıran Ziyaret

Eskişehir BİLSEM olarak Türkiye geneli bilim ve sanat merkezi öğretmenlerine yönelik yürütmekte olduğumuz Gelecek BİLSEM’le gelecek: Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenleri Teknoloji Eğitimi ve Uygulamaları III-Animasyon Atölyesi TÜBİTAK 4005 projemizin 3.eğitim gününde TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL ziyarette bulunarak eğitim süreci ile ilgili proje yürütücüsü Dr. Fatma Nur ÇOBAN’ dan bilgi alırken proje içeriğinin çağımız koşullarında öğretim sürecinde önemli bir ihtiyaca karşılık geldiğine dikkat çekti. Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL katılımcılar ile projeden beklentileri, süreçteki motivasyonları, eğitimlerde edindikleri bilgi ve becerileri üzerine sohbet ederken TÜBİTAK olarak bu projelerde doğru kişilere ulaşmanın ve proje sonrası kazanılan becerilerin yaygınlaştırma kapsamında öğretim sürecindeki tüm paydaşlara yansımasının önemine dikkat çekti. Projede katılımcısı öğretmenler bilim ve toplum proje destekleri ile mesleki gelişime sundukları imkan için TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ a teşekkürlerini iletirken, Prof. Dr. Hasan MANDAL katılımcıların yüksek motivasyonlarından ve proje sürecinin verimliliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti. Katılımcı öğretmenlerimizin proje ve proje yarışmaları ile de ilgili tüm sorularını samimi şekilde cevaplayan TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof.Dr.Hasan MANDAL’a Eskişehir BİLSEM olarak kıymetli ziyaretleri için teşekkür ederiz.